Otitas – ausų uždegimas. Kaip atpažinti? Kaip išvengti?

Otitas – ausų uždegimas. Kaip atpažinti? Kaip išvengti?

Pastarosiomis dienoms į DR Leo veterinarijos kliniką užsuka vis daugiau pacientų su skaudančiomis ausytėmis, tad jaučiame pareigą papasakoti daugiau apie patį otitą, kaip anksti pastebėti ausies uždegimą, kaip reikėtų elgtis, norint išvengti ausų bėdų, kurios itin dažnai pasireiškia kartu su rudens pradžia, kai tik už lango pradeda dažniau ūžti vėjas ir krapnoti lietus

Pirmiausia, kada reikėtų sunerimti?

  • Šuo kasosi vieną arba abi ausis, ant ausies kriauklės pastebite nedidelių šašiukų ar žaizdelių
  • Augintinis neįprastai dažnai purto galvą, kartais gali girdėtis ir kliuksėjimas ausyse
  • Ausytės karštos, paraudusios, jautrios, dažnai augintinis neleidžia jų nė priliesti ar apžiūrėti
  • Ausyse pastebite daugiau nešvarumų, išskyrų
  • Kartais iš ausų jaučiamas blogas kvapas, tačiau jo gali ir nebūti
  • Šuniukas lenkia galvą į vieną pusę, glaudžia ausį prie galvos ar trinasi ausimi į baldus, daiktus

Netiko nei vienas apibūdinimas? Šaunu! Esate sveiki, o šie patarimai padės išlaikyti švarias ir sveikas ausytes ilgiau. Sveikų ausų moto – SAUSOS IR ŠVARIOS. Nešvarumai, drėgmė ir ausų siera kartu su šiluma esančia ausies kanale sukuria puikias sąlygas daugintis bakterijoms ir mieliagrybiams – neleiskite jiems paimti viršaus!

  • Jei šuns ausyse nešvarumai nėra linkę kauptis, pakanka profilaktiškai pravalyti ausis 1-2x per mėnesį, o jei augintinio ausyse nešvarumų prisipildo dažnai, valykite bent 1-2x per savaitę. Tam naudokite ausų valiklį, vatos tamponėlius bei ausų krapštukus – nevalykite ausų sausais krapštukais nepanaudoję ausų valiklio – galite pažeisti delikačią ir jautrią ausies kanalo odą.
  • Po maudynių ežere/upėje/duše/vonioje/kūdroje ar po pasivaikščiojimo lietuje išsausinkite ausis, naudodami vatos tamponėlius. Pro ausies landą patekęs vandens perteklius, net gerai pasipurčius palieka drėgmės pėdsakus giliai ausies kanale.

 

Pastebėję vieną ar kelis iš simptomų nedelsdami kreipkitės į veterinarijos gydytoją. Otitas savaime nepraeina, o būklė tik blogėja – uždelsus galimos įvairios komplikacijos ir apsunkinta gydymo eiga.

Saugokite savo nulėpausius ir stačiaausius, nors ir labai smagu Jus sutikti klinikoje, tačiau linkime, kad dėl sveikatos bėdų dažnai pas mus užsukti netektų 🙂

GRIGIŠKĖS
Vilniaus g. 67
+370 673 03301
grigiskes@drleo.lt
NAUJAMIESTIS
Vytenio g. 20
+370 673 09112
info@drleo.lt