Kačių vakcina – nuo daugiau įvairių ligų

Kačių vakcina – nuo daugiau įvairių ligų

NAUJIENA! Vakcinuojame kates platesnio spektro vakcina Purevax kartu su 3 metus išliekančia vakcina nuo pasiutligės💉
Kuo šis vakcinacijos pasiūlymas pranašesnis už įprastą vakcinaciją
Įprastai katės vakcinuojamos įvairių gamintojų vakcinomis nuo trijų pagrindinių infekcinių ligų (rinotracheito, panleukopenijos ir kalicivirozės) bei pasiutligės vieneriems metams. Visiems, mylintiems savo katytes (ypač mėgstančias pasivaikščioti lauke bei veislynų gyventojas), rekomenduojame jas skiepyti Purevax vakcina su 3 metų pasiutligės apsauga👩‍🔬👨‍🔬Purevax be aukščiau išvardintų ligų, taip pat papildomai suformuoja imunitetą ir prieš kačių virusinę leukemiją bei kačių chlamidiozę.

Kačių leukemijos virusas (feline leukemia virus; trumpinys FeLV) – šis virusas yra specifinis katėms, juo neužsikrečia kitos gyvūnų rūšys, žmonės. Virusas perduodamas per kačių kraują, seiles, kitas kūno išskyras, aplinkoje išlieka aktyvus nuo poros valandų iki 2 parų, tad įmanomas užsikrėtimas ir be tiesioginio kačių kontakto. Kačių leukemijos virusas pirminėse stadijose patenka į limfinę sistemą, silpnina imunitetą (pažeidžia baltuosius kraujo kūnelius), sutrinka antikūnų prieš infekcines ligas ir vėžines ląsteles gamyba. Leukemijos virusu užsikrėtusi katė tampa neatspari infekcijoms (panašiai kaip ir FIV atveju – tampa vangi, dažnai serga kvėpavimo takų ir kitų organų sistemų ligomis), tačiau taip pat dažnai vystosi ir anemija, vėžiniai procesai dėl antikūnų prieš vėžines ląsteles stokos. Užsikrėtusios katės gali tapti tik viruso nešiotojomis arba gali nešioti virusą ir sirgti pačios, tad svarbu atlikti šį testą, jei planuojama turėtį dar vieną augintinę. Laiku nustačius kačių leukemijos virusą paprastai pavyksta užkirsti kelią jo dauginimuisi ir tolimesnių ligos stadijų vystymuisi ar bent jau maksimaliai pagerinti katės gyvenimo kokybę skiriant gerą priežiūrą, simptominį gydymą, kokybišką maitinimą, tačiau nenustačius šio viruso, liga pereina į tolimesnes stadijas ir tampa nebepagydoma, tokiu atveju trumpėja katės gyvenimo trukmė, prastėja gyvenimo kokybė, užsikrėtusios ir sergančios katės išgyvena 3-5 metus nuo ligos pradžios. Nuo kačių virusinės leukemijos sveikas kates skiepijame nuo 8sav. amžiaus.

Kačių chlamidiozė (Chlamydophila felis) – dažniausiai pasireiškia jauniems kačiukams (2-6mėn. amžiaus), tačiau gali sirgti ir suaugusios katės. Chlamidijos – dažniausia lėtinio, negyjančio kačių konjunktyvito priežastis. Užsikrėtusiems gyvūnams stipriai išburksta akies gleivinė, atsiranda didelis kiekis ištakų – gelsvų, kraujingų, pūlingų, vandeningų. Stiprų chlamidijų sukeltą konkjunktyvitą patiriančios katės dažniausiai būna prisimerkusios, jei ištakos nevalomos – vokai gali būti ir sulipę. Chlamidioze katės gali užsikrėsti per kvėpavimo takus, kontaktuodamos su užkrėstais paviršiais ar užsikrėtusiais kitais gyvūnais, taip pat kačiukai gali gimti užsikrėtę nuo motinos ar užsikrėsti per pieną žįsdami. Nuo chlamidiozės sveikas kates skiepijame nuo 8sav. amžiaus.

Šia vakcina skiepijame tik kliniškai sveikas kates, būtina nepamiršti nukirminti gyvūno likus 10d. iki vakcinacijos datos. Nenumokite ranka į reguliarią savo augintinių vakcinaciją – ji padės išvengti daugybės ligų bei išlaidų veterinarijos klinikoje!❤️

GRIGIŠKĖS
Vilniaus g. 67
+370 673 03301
grigiskes@drleo.lt
NAUJAMIESTIS
Vytenio g. 20
+370 673 09112
info@drleo.lt